Eshop Fermacell - zpravodaj

 • Katalog expertů na suchou stavbu

  Portál Katalog expertů na suchou stavbu je určen pro prezentaci stavebních firem, které ve svém portfoliu nabízejí moderní způsob výstavby - suchou stavbu. Návštěvník zde najde komplexní informace o těchto firmách, jejich portfolio, možnost oslovit firmy - experty poptávkou a nejen to....
  Více informací naleznete zde...

 • Štíhlé, suché, rychlé - Nový systém podlahového vytápění fermacell® Therm25 nabízí nové perspektivy pro rekonstrukce i novostavby

  Se systémem podlahového vytápění fermacell® Therm25 je nyní k dispozici rychlé a suché řešení pro instalaci podlahového vytápění. Zvláštní výhodou systému je jeho nízká hmotnost a malá instalační výška již od 35 mm. fermacell® Therm25 kombinuje vrstvu záklopu a podlahové vytápění v jednom systému.
   
  Při rekonstrukci a modernizaci, zejména v podkroví, se často počítá každý centimetr výšky místnosti. A většinou je to nutné udělat rychle, protože bez užívání místnosti se dlouho neobejdete. Podlahovému vytápění se proto při plánování často nevěnuje pozornost. Zejména v oblasti rekonstrukcí nelze u běžných systémů podlahového vytápění vždy dodržet minimální instalační výšky.
  Důvodem je doba schnutí, která na několik týdnů uzavře staveniště. A vzhledem k citlivé statice stávajících konstrukcí je obvykle třeba dbát také na nízkou hmotnost.
   
  Se systémem podlahového vytápění fermacell® Therm25 má nyní společnost James Hardie Europe ve svém portfoliu to správné řešení. Systém má malou výšku, relativně nízkou hmotnost a lze jej snadno a rychle zpracovávat. Díky suché pokládce je možné po podlaze chodit a používat ji již po 24 hodinách.
   
  Systém podlahového vytápění fermacell® Therm25 se skládá ze sádrovláknité desky fermacell® o tloušťce 25 mm. Horní strana je opatřena speciálním frézováním s koncovými oblouky pro pokládku trubek podlahového vytápění. Pro speciální půdorysy nebo dveřní otvory je k dispozici také pukový prvek fermacell® Therm25. Systém je doplněn o další 10 mm silnou sádrovláknitou deskou fermacell®, která se lepí a šroubuje nebo sponkuje jako další vrstva (záklop) na prvky podlahového vytápění fermacell® Therm25. fermacell® Therm25 je vhodný pro pokládku 16 mm silných kompozitních topných trubek a lze jej použít ve všech oblastech použití dle ČSN EN 1991.
   
  Díky praktickým formátům 500 x 1000 mm (fermacell® Therm25) nebo 500 x 500 mm (fermacell® Therm25 puky) lze podlahové topné prvky zpracovávat rychle a snadno. Suchá instalace přináší cenné časové úspory, a tím i vyšší provozní přidanou hodnotu pro realizační firmy. Vzhledem k tomu, že se nemusí brát v úvahu doba schnutí, mohou následná řemesla okamžitě pokračovat v práci. Na finální povrchovou úpravu lze využít pružné podlahové krytiny (laminátové, textilní nebo PVC), stejně jako keramická dlažba nebo parkety a jiné krytiny ze dřeva.
   
  Více informací včetně možností Individuálních návrhů pro podlahové vytápění můžete najít na webu https://www.fermacell.cz/cz/podlahy/therm25.

 • Nová podlaha v rekordně krátkém čase - Sádrovláknité podlahové prvky fermacell – úsporné řešení pro rekonstrukce

  Nová podlaha v rekordně krátkém čase

  Sádrovláknité podlahové prvky fermacell® jsou obzvláště vhodné pro rychlou realizaci renovačních projektů. Protože se do konstrukce nedostává prakticky žádná vlhkost, odpadá doba potřebná pro vyschnutí a práce mohou pokračovat bez Celý příspěvek

položek: 3