Eshop Fermacell - zpravodaj

 • Katalog expertů na suchou stavbu

  Portál Katalog expertů na suchou stavbu je určen pro prezentaci stavebních firem, které ve svém portfoliu nabízejí moderní způsob výstavby - suchou stavbu. Návštěvník zde najde komplexní informace o těchto firmách, jejich portfolio, možnost oslovit firmy - experty poptávkou a nejen to....
  Více informací naleznete zde...

 • Fermacell se na Stavebních veletrzích v Brně představí v rámci společné expozice ADMD

  Jedním ze zvýrazněných témat letošních Stavebních veletrhů Brno (26. 4 – 29. 4. 2017 v areálu brněnského výstaviště) budou i dřevostavby. Mezi vystavovateli nebude chybět Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD), která se v rámci veletrhu DSB - Dřevo a stavby Brno – kromě společné expozice členů a partnerů ADMD představí také formou doprovodného programu. Na expozici, ale i v rámci doprovodného programu, se bude na veletrhu prezentovat také společnost Fermacell.

  Fermacell připomene návštěvníkům Stavebních veletrhů a veletrhu Dřevo a stavby sortiment sádrovláknitých a cementovláknitých desek fermacell včetně protipožárních desek fermacell Aestuver. Kromě využití na stěnách a fasádách dřevostaveb se v posledních letech výrazně uplatňují u řady výrobců suché podlahové systémy fermacell a prvky do vlhkých prostor fermacell Powerpanel TE. Cementovláknité desky fermacell Powerpanel HD a Powerpanel H2O jsou ideálním řešením pro fasády, sokly a podhledy budov.

  Páteční doprovodný program veletrhu, který pod názvem „Zdravé bydlení v moderní dřevostavbě“ organizuje Asociace dodavatelů montovaných domů, představí dřevostavby jako energeticky efektivní a ekologicky šetrné domy. Z témat může zájemce o dřevostavbu zaujmout přednáška ing. Jaroslava Benáka, technického ředitele Fermacell, věnovaná akustice dřevostaveb. Lákavé jsou také témata „Zdravý dům nebo Zásady šetrného stavění aneb co je to udržitelná výstavba“ Představeny budou i faktory, které ovlivňují vnitřní ovzduší dřevostaveb. Pro potencionální investory bude jistě zajímavá přednáška na téma, jak si vybrat zhotovitele nové dřevostavby nebo co je třeba zohlednit při výstavbě rodinného domu.

  Expozici ADMD najdete v pavilonu P, kde je také přednáškové molo, na kterém se v pátek 28. dubna od 10.30 do 17.30 hod. uskuteční níže popsaný doprovodný program.

  Doprovodný program detailně popsaný zde...

 • Dům Dragon 130 od RD Rýmařov se stal Domem roku 2017

  Dům Dragon 130 se stal na základě hlasování odborné poroty ve 22. ročníku prestižní soutěže Dům roku v kategorii Realizované typové domy Domem roku 2017. Diplom převzala na slavnostním večeru, který proběhl ve středu 22. února 2017 v Trojském zámku, Lucie Matulová, DiS., vedoucí marketingu a propagace RD Rýmařov.

  Slavnostní večer moderovala Daniela Písařovicová spolu s generálním ředitelem vydavatelství Business Media CZ Tomášem Tkačíkem. Ty nejlepší z domů, uveřejněných v časopise Můj dům v uplynulém roce, vybírali nejen čtenáři, ale také odborná porota, a to ve třech kategoriích: Individuální domy (soutěžilo 35 staveb), Typové domy (soutěžilo 15 rodinných domů) a Katalogové domy a projekční kanceláře (zúčastnilo se 127 soutěžících).

  V odborné porotě v letošním ročníku soutěže o titul Dům roku působili Tomáš Tkačík, generální ředitel vydavatelství Business Media CZ, Markéta Klocová, šéfredaktorka časopisů Můj dům, Rodinný dům, Moderní byt a Bydlení, Jitka Pálková, Petr Saulich, editoři vydavatelství Business Media CZ, architekti Jan Rampich, Martin Kareš a Robert Rais.

  Dům Dragon 130 v upravené podobě byl realizován v malebném prostředí Jeseníků a jeho individuální úpravy vycházely z typového řešení. Dvoupodlažní pasivní dřevostavbu obývá trojčlenná rodina s dospívajícím synem. Rodina původně bydlela v bytě v blízkém Vrbně, ale jak čas šel, bylo jim čím dál zřejmější, že si zdejší nádherný kraj užijí víc v rodinném domku než v bytě. „Jedním z impulzů, proč jsme si zde dům pořídili, je krása a malebnost tohoto místa a skvělý výhled ze svažité parcely. Navíc já sám jsem dlouho žil v rodinném domě, takže k tomuto způsobu života přirozeně tíhnu,“ svěřil se majitel a zároveň projektant pan David. „Tu parcelu jsme koupili od souseda, kterého máme nyní ze spodní strany. O tomhle místě jsme věděli a moc se nám líbilo. Naštěstí se nám podařilo souseda přemluvit.“ Moderní dřevostavba investora oslovila: „Jsem stavební inženýr a živím se jako projektant, takže jsem podrobně obeznámen s různými stavebními systémy. Domy z nabídky společnosti RD Rýmařov mě oslovily i z odborného hlediska. Původně jsem sice počítal s klasickým srubem, ale po seznámení se systémem montovaných dřevostaveb RD Rýmařov jsme raději zvolili tuto propracovanou a osvědčenou variantu.“

  A v domě jsou samozřejmě použity i sádrovláknité materiály fermacell. fermacell najdete v domech RD Rýmařov například na obvodových stěnách, 15 mm desky fermacell montuje RD Rýmařov i do konstrukcí vnitřních nosných stěn a vnitřních dělících příček. U podlahových konstrukcí je pod podlahovými prvky fermacell součástí skladby i vyrovnávací podsyp fermacell. Materiály fermacell nechybí ani u stropních konstrukcí – u stropů nad přízemím je pod podlahovou krytinou 25 mm podlahový prvek fermacell, u střešní konstrukce tvoří vnější vrstvu ze strany interiéru deska fermacell 15 mm.

  Dům Dragon 130 od RD Rýmařov se stal Domem roku 2017

  Dům Dragon 130 od RD Rýmařov se stal Domem roku 2017

   

položek: 3